Як попередити спроби протиправних посягань на землю?
опубліковано 18 листопада 2019 року о 09:21

Оформити договір оренди (суборенди) землі в нотаріально посвідченій формі.

У нотаріальному посвідченні договору оренди землі є низка переваг:

- нотаріус встановлює правоздатність та дієздатність обох сторін договору в їх присутності;

- нотаріус засвідчує справжність підписів обох сторін договору;

- немає потреби додатково звертатися до іншого державного реєстратора для державної реєстрації права оренди (суборенди) в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно;

- сторони договору пред’являють документи, що посвідчують їх особи, засвідчені копії яких залишаються у справах нотаріуса;

- сторони проставляють власноручні підписи на примірниках договору, один з яких залишається у справах нотаріуса, та в реєстрі для реєстрації нотаріальних дій;

- у справах нотаріуса залишаються копії паспортів, ІПН, статуту або установчих документів юридичної особи, довіреності, правовстановлюючих документів тощо, які можуть бути використані у подальшому для проведення почеркознавчої експертизи, а також захисту прав;

- якщо до нотаріуса звернеться представник за нотаріально посвідченою довіреністю, то нотаріус перевірить дійсність довіреності та справжність бланків, на яких її викладено, за допомогою відповідних реєстрів;

- нотаріус перевіряє зміст договору на його відповідність вимогам чинного законодавства.

 

Скористатися послугою інформування «СМС-МАЯК».

«СМС-МАЯК» – це сервіс моніторингу реєстраційних дій щодо об'єктів нерухомого майна фізичних та юридичних осіб.

2.1. Як це зробити?

Скористатися сервісом «СМС-МАЯК» дуже просто. Всього декілька простих кроків.

Отримайте електронний цифровий підпис (ЕЦП) у відповідному відділенні банку або в режимі онлайн.

Дізнайтеся реєстраційний номер майна (присвоюється після 01.01.2013 під час першої реєстрації будь-якого права на об’єкт; реєстраційний номер можна дізнатися з інформаційної довідки)

3. Перейдіть на сайт сервісу за посиланням: smsmayak.com.ua та скористайтеся послугою.

Результат: отримуйте сповіщення за допомогою смс, e-mail або через «особистий кабінет» в Кабінеті електронних сервісів Міністерства юстиції України.

Хто може скористатися послугою?

Власник нерухомого майна

Орендар

Іпотекодержатель

Скільки коштує ця послуга?


«СМС-МАЯК» включає в себе два види сервісних послуг:

- інформування про зміну статусу нерухомості:

дає змогу відстежити зміну статусу ОНМ за номером в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та отримати сповіщення про зміну статусу нерухомості (вартість – 30 грн/міс. на 1 ОНМ);

- інформування про подані реєстратору заяви на проведення будь-яких реєстраційних дій щодо їхніх об'єктів нерухомого майна (до зміни статусу ОНМ):

дає змогу власнику нерухомого майна отримувати повідомлення про будь-які реєстраційні дії щодо його нерухомості на ранніх стадіях, про всіх осіб, які цікавилися його майном, та про всі подані заяви (вартість – 300 грн/міс. на 1 ОНМ).


Що робити при отриманні повідомлення про спробу змінити статус належного Вам ОНМ?

 

Звернутися до будь-якого державного реєстратора із заявою про заборону вчинення будь-яких реєстраційних дій.

 

Увага: із заявою може звернутися ВИКЛЮЧНО власник об’єкта нерухомого майна.

Строк дії такої заяви – 10 робочих днів.

Проте, чинним законодавством не обмежено право на подачу повторної заяви про заборону здійснення реєстраційних дій.


А що робити далі?

Якщо конфлікт не вдається вирішити мирним шляхом, то необхідно звертатися до суду з позовом про витребування майна з чужого незаконного володіння або з позовом про усунення перешкод у користуванні майном, або до правоохоронних органів з метою отримання ухвали про заборону вчинення будь-яких реєстраційних дій. 

Якщо Ви звертаєтесь до суду, то таке рішення може бути винесено в рамках забезпечення позову.

Якщо Ви звертаєтесь до правоохоронних органів, то така ухвала може бути винесена слідчим суддею в рамках досудового розслідування по кримінальній справі.


Скористатися послугою з  інформування про подачу заяв щодо власного ОНМ особою, відмінною від власника, за допомогою електронної пошти.

 

Що потрібно зробити?

Зареєструвати право власності на належний Вам об’єкт нерухомості (у тому числі земельну ділянку) в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. В заяві вказати електронну адресу для зворотного зв’язку.

Якщо право власності на об’єкт нерухомого майна вже зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, необхідно звернутися до державного реєстратора із заявою про внесення змін до записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно в частині додавання електронної адреси власника для зворотного зв’язку

 

Хто може скористатися послугою?

Тільки власник.

 

Скільки це коштує?

 якщо право не зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, то 180 грн. (адміністративний збір за первинну реєстрацію прав та ОНМ)

 якщо право вже зареєстровано та Ви подаєте заяву про внесення змін до записів Державного реєстру прав в частині додавання електронної адреси власника для зворотного зв’язку – 70 грн.


Чим це допоможе?

Про подання заяви іншою особою, ніж власник, державний реєстратор невідкладно з моменту отримання такої заяви повідомлятиме власника об’єкта нерухомого майна, щодо якого подано заяву. Повідомлення власника об’єкта нерухомого майна здійснюється державним реєстратором у разі наявності в Державному реєстрі прав відомостей про електронну адресу власника як адреси для зворотного зв’язку шляхом надсилання на таку електронну адресу інформації в електронній формі.


Чим відрізняється ця послуга від послуги «СМС-МАЯК»?

Звернутись за отриманням послуги може лише власник ОНМ.

Повідомлення на електронну адресу направляється власникові державним реєстратором, а не автоматично.

Сервіс «СМС-МАЯК» оплачується щомісячно; дана послуга надається після сплати адміністративного збору одноразово та надається безстроково.

Повідомлення направляється на електронну адресу власника, а не шляхом смс-повідомлень на мобільний телефон.


Зареєструвати свої права на землю в Державному земельному кадастрі.

 

Переваги:

під час розгляду державним реєстратором речових прав на нерухоме майно документів, поданих для проведення державної реєстрації права власності чи інших речових прав (оренди, суборенди, постійного користування, емфітевзису, суперфіцію тощо) на землю, обов’язково відображатиметься інформація з Державного земельного кадастру (у тому числі, про орендаря);

тепер не потрібно отримувати та подавати державному реєстратору витяг з ДЗК для проведення державної реєстрації прав на землю в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, так як налагоджено інформаційну взаємодію між двома реєстрами.

Зверніть увагу! Відсутність відомостей про земельну ділянку в ДЗК або суперечність таких відомостей є підставою для відмови у проведенні державної реєстрації прав на неї в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux