Про індексацію пенсій з березня 2021 року
опубліковано 29 березня 2021 року о 08:13

У березні 2021 року Пенсійний фонд України провів індексацію пенсій. У яких категорій громадян та на скільки змінилися пенсійні виплати надасть роз’яснення начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області Юрій Козак.

Які категорії громадян підлягали індексації пенсій?

Відповідно до  Постанови Кабінету Міністрів  від  22 лютого 2021 року №127 «Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році», з 1 березня 2021 року проведено індексацію пенсій шляхом встановлення підвищення пенсії відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Перерахунок проведений для осіб, які отримують пенсію відповідно до наступних законів України:

 • “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”;
 • “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (з числа військовослужбовців строкової служби);
 • “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Як правильно розуміти поняття “індексація пенсії”? Який коефіцієнт індексації пенсій? 

Спочатку давайте розберемося, що таке індексація пенсії, бо множити свій розмір пенсійної виплати на коефіцієнт індексації — помилково. Тому що індексація пенсії передбачає зміну одного з компонентів, який входить до формули розрахунку пенсії. А це середня заробітна плата по Україні. Саме на 11% збільшується середня заробітна плата в Україні, яка враховувалась для обчислення пенсій. Отже, коефіцієнт індексації у 2021 році — 1,11.  

            Також при обчисленні трудової пенсії враховуються коефіцієнти страхового стажу та заробітної плати, з якої сплачені страхові внески. А ці два показника у кожного пенсіонера індивідуальні. Тож і розмір підвищення у кожного різний, все залежить від даних, які знаходяться у пенсійній справі. Але підвищення не може бути менше 100 гривень. Крім того, якщо пенсіонери — чоловіки мають страховий стаж 35 років, а жінки — 30 років, а їх пенсійна виплата менша за 2200 гривень, у такому випадку їм проведена доплата саме до цієї суми.

Чи проведена індексація пенсіонерам, які  продовжують працювати?

Так, індексація проведена як не працюючим пенсіонерам, так і тим, хто  продовжує працювати після виходу на пенсію. Але не індексуються пенсії:

отримувачів спецпенсій (держслужбовців, наукових працівників) або довічного утримання (судді);

тим, кому виплату вперше призначили у 2019 -2021 році.

            Зазначу, що при перерахунку пенсій ми постійно перевіряємо пенсійні справи отримувачів спецпенсій  на доцільність переходу на пенсію на загальних підставах відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Якщо факт доцільності підтверджується (розмір пенсії збільшиться), то відбувається автоматичний перехід з одного виду пенсії та інший.  А пенсії, призначені на загальних підставах, індексуються.

Чи потрібно було звертатися до Пенсійного фонду для проведення індексації пенсії? Які результати індексації пенсій у нашій області?

Перерахунок пенсії проведено в автоматизованому режимі, без особистих звернень громадян до сервісних центрів Дніпропетровщини.

            В області підвищення пенсійних виплат відбулося у майже 700 тис. осіб, середній розмір підвищення становив 354,44 грн.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux